26 Kasım 2021

26 Kasım 2021

ALTIN: ABD 10 yıllık faizlerinde ve Dolar endeksinde yaşanan yükselişler ons altının sert bir şekilde güçlü 1830$ desteğinde tutunamadan düşmesine neden oldu. Hafta içinde gelen alımların zayıf olduğu görüldü. Faizlerin ve dolar endeksinin düşmesine rağmen ons altında yükselişler tepki olarak kaldı. Bu durumda düşüşün sürmesi beklenir. Kısa vadede destek seviyelerimiz 1760-1677$ direnç seviyeleri ise 1830-1920$.

BİST100: Döviz kurundaki yukarı hareketlilik ve mevduat getirilerinin eksi reel faiz vermesi sonucu bu haftada borsaya olan ilgi sürdü. Son üç gündür para girmeyişinin olmayışı hatta para çıkışının yaşanması ve yurtdışı piyasalardaki olumsuzlar neticesinde önümüzdeki hafta endeks de düşüş beklemek olası. Düşüş esnasında destek seviyeleri 1727-1660 Yükselmesi durumunda direnç seviyeleri 1835-1905

GÜMÜŞ: ABD 10 yıllık faizlerinde ve dolar endeksinde yaşanan yükseliş değerli madenlere sert satış getirdi. Sert düşüşe gösterilen tepkinin de çok zayıf kaldığını gördük. Teknik analize göre 23,20 seviyesinin altına inmesi durumunda 21.65 seviyesi görülebilir. Düşmesine neden olan sebeplerin ortadan kalkması ile yaşanacak yükseliş de direnç seviyeleri 24.20-25$.

DOLAR/TL: Hükümetin yeni deneysel ekonomik modelinde kur yükselişlerinin çok dikkate alınmaması önümüzdeki haftalarda da dövize olan ilginin süreceğini gösteriyor. Bu durumda 13,24TL seviyesi geçilirse 16.30TL’ye kadar grafiksel olarak bir direnç bulunmuyor. Destek seviyeleri ise 11.80 ve 11,20 TL de.

 EURO/USD: Paritede yaşanan sert düşüşün bu hafta tepkisel yükselişini görebiliriz. Paritenin 1.15 seviyesine yükselmesini öngörebiliriz. Bu hafta Euro da kalmak daha karlı olabilir.

BITCOİN: Kısa vadeli düşüş trendi devam ederken düşüşün yavaşladığını yataya dönme eğilimi gösterdiği görülüyor. Kısa vadede 53500-58000$ bandında hareket etmesini bekleyebiliriz. Alt seviyenin kırılması durumunda 48000$ seviyesinde destek üst seviyenin geçilmesi durumunda ise 65000$ görülebilir.

ETHEREUM: Kısa vadeli düşüş trendi içerisinde olan coin 3800$ seviyelerini görebilir. Bu seviyenin kırılması durumunda 3300$ seviyesine gerileyebilir. 4250$ seviyesinin geçilmesi durumunda ise zirve seviyesi 4800$ denenebilir.

PETROL: Covid 19 salgının yeni varyantının endişe verici bir şekilde yayılması petrolde çok sert bir düşüş getirdi. Ekonomik aktivitenin yavaşlayacağı endişesi ile gerileyen fiyatların bu seviyelerde kalacağını ve 70$ seviyesinin altında kalıcı olarak durmayacağını düşünüyoruz. 70-75$ bandı içinde hareket etmesi beklenmelidir.

GRAM ALTIN: Grafikte görüldüğü üzere ana trend yukarı.  Orta vadeli hedefi 850 TL görülüyor. Döviz kurundaki yukarı hareketlilik devam ettiği sürece bu hedefe varma olasılığı yükselecektir. Olası geri çekilme de ise 665TL görülebilir.

DOLAR BAZLI BİST 100: Grafikte de görüldüğü üzere son bir ayda yaşanan yükselişlerin doların yükselişinden az olması nedeniyle düşüş trendi halen devam etmekte. Bu grafik baz alındığında yabancıların kalıcı olarak neden gelmediği de belli oluyor.

Not: Grafikler ve yorumlar haftalıktır.8 Haftalık Mindfulness Programı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00’de başlıyor!

Stres Nöroendokrin Sistem ile alakalı. Stres onu o stresi yönetiyor!

Stresinizi yöneterek hazzı arttırabilir, refah seviyenizi yükseltebilir, kazanan olabilirsiniz 🏆

Yaşadığımız dışsal zararlı etkilerden uzak kalarak, netleşerek aksiyon alabilmek için, kazanan olabilmek için, 8 haftalık bir program açıyoruz.

Büyük üniversitelerde yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; uygulanan mindfulness pratikleri, beynin duygu kontrolü ve stres seviyesiyle ilgili bölümlerinin yapısını değiştiriyor. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri cevher yoğunluğunu arttırıyor.

Kalıp ve korkulardan kurtularak yol alabilmek isteyenler için,

Mindfulness meditasyonu, bedeni hissetme becerisini geliştiriyor, duygu ve düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılmasını sağlarken maddi kazançları beraberinde getiriyor.

8 haftalık Mindfulness programı kişiye temel nefes farkındalığı meditasyonu öğretmenin yanı sıra öğrenmesi ve uygulaması kolay olan diğer mindfulness pratiklerini de sunar.

Bu 8 haftanın ardından kişi kendi kendine pratik yapmak için gerekli beceriye ve motivasyona sahip olacaktır.

Başvuru; 0532 651 96 88 finansalastroloji@gmail.com

This will close in 0 seconds