29 EYLÜL 2021

29 EYLÜL 2021

ALTIN: Bir süredir 1800$ üzerinde kalıcı olmaya çalışan ons altının ABD faizlerindeki ve dolar endeksindeki yükselişe paralel gevşeme süreci içine girdiğini görüyoruz. Grafikleri incelediğimizde momentum kaybının sürdüğü görülüyor. ABD’nin varlık alımlarını azaltma kararlılığının bir süre daha ons altın değerlemesinin üzerinde baskı kuracağı görülüyor. Haftalık görsel analizinde destek noktaları 1722-1675$ Direnç noktaları ise 1807-1830$.

BİST100: Yurtdışı piyasaların olumlu etkisi bizim piyasamıza da yansıyarak 1484 seviyeleri görüldü ve yine yurtdışı ve yurtiçi gelişmeler, MB’nın açıklamaları ile yaklaşık 4 haftadır düşen bir piyasa ile karşı karşıyayız. MB’nın aldığı kararların etkisini yavaş yavaş endeks üzerinde yitireceğini fakat yurtdışı piyasaların etkisinin süreceğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde tepkisel bir yukarı hareketlerde bulunması beklenebilir fakat kalıcı ve güçlü olacağını söylemek bu durumda çok zor. Yabancı satışlarının da bu süreçte arttığını ve 2004 yılından bu yana en düşük seviyelere geldiğini belirtmeliyiz. Görsel analizde haftalık destek ve direnç 1341-1420 seviyelerinde.

GÜMÜŞ: Gümüş yaklaşık bir yıldır 21-30$ bandı içinde hareket etti. Son dönemde ise 22-26$ bandı içinde hareket ediyor. Teknik analize göre orta ve uzun vadeli bir yön maalesef yok. Hareket ancak yukarıda bahsettiğimiz bantlar kırıldıktan sonra gerçekleşecektir. Haftalık Görsel analize göre destek seviyesi: 21,95$ Direnç seviyesi: 23,80$

DOLAR/TL: MB’nın faiz kararına karşılık 8,70TL seviyesi geçilerek 8,89TL seviyesinden işlem geçtiğini gördük. Bu yükselişin kısa vadede gerçekleşmesi ve momentumun zayıf olması önümüzdeki hafta grafiksel olarak biraz geri çekileceğini bize gösteriyor. Kısa vade hareket edenlerin 8,80TL seviyesinin aşağıya kırması durumunda 8,70TL seviyesinin göreceği beklentisi ile hareket edeceğini düşünebiliriz. Fakat 8,89TL seviyesi geçilirse de yeni bir yükseliş dalgası ile 9,05TL seviyesine hareket edilmesi olasılık dahilinde.

 EURO/TL: ABD 10 yıllık faizlerindeki yükseliş doların daha iyi performans göstermesine neden oldu. Önümüzdeki dönemde varlık alımlarının azaltımının kararlılıkla devam etmesi durumunda doların bir süre daha euro’dan daha iyi performans gösterebileceğini söyleyebiliriz. Dolar/TL de söylediğimiz gibi momentumun zayıf olması önümüzdeki günlerde bir aşağı yönlü hareketin olabileceğini bize gösteriyor. Haftalık bazda 10,12-9,95TL destek 10,40-10,70TL direnç.

BITCOİN: Çin kaynaklı yasaklama haberlerinin etkisiyle gevşemeye başlayan Bitcoinin grafiklerindeki zayıflık sürüyor. İndikatörlerin geçen haftalardaki yükselişi desteklemediğini daha önce belirtmiştik. Aynı görünüm sürüyor.

Destekler:41500-33900 Dirençler 44000-46500$

ETHEREUM: Daha önceki yazımızda çift tepe oluşumundan ve indikatör zayıflığından bahsetmiştik. Bu bağlamda çift tepenin dibine doğru bir hareket içinde olduğunu söyleyebiliriz. Sıradışı bir gelişme olmazsa bu seviyelere gelmesi olası.

Destekler: 2700-1720 Dirençler 3330-4030$

Not: Grafikler görselleri haftalık fiyat hareketlerini göstermektedir.8 Haftalık Mindfulness Programı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00’de başlıyor!

Stres Nöroendokrin Sistem ile alakalı. Stres onu o stresi yönetiyor!

Stresinizi yöneterek hazzı arttırabilir, refah seviyenizi yükseltebilir, kazanan olabilirsiniz 🏆

Yaşadığımız dışsal zararlı etkilerden uzak kalarak, netleşerek aksiyon alabilmek için, kazanan olabilmek için, 8 haftalık bir program açıyoruz.

Büyük üniversitelerde yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; uygulanan mindfulness pratikleri, beynin duygu kontrolü ve stres seviyesiyle ilgili bölümlerinin yapısını değiştiriyor. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri cevher yoğunluğunu arttırıyor.

Kalıp ve korkulardan kurtularak yol alabilmek isteyenler için,

Mindfulness meditasyonu, bedeni hissetme becerisini geliştiriyor, duygu ve düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılmasını sağlarken maddi kazançları beraberinde getiriyor.

8 haftalık Mindfulness programı kişiye temel nefes farkındalığı meditasyonu öğretmenin yanı sıra öğrenmesi ve uygulaması kolay olan diğer mindfulness pratiklerini de sunar.

Bu 8 haftanın ardından kişi kendi kendine pratik yapmak için gerekli beceriye ve motivasyona sahip olacaktır.

Başvuru; 0532 651 96 88 finansalastroloji@gmail.com

This will close in 0 seconds