09 EYLÜL 2021

09 EYLÜL 2021

ALTIN: Bir süredir 1800$ üzerinde kalıcı olmaya çalışan altının ABD faizlerindeki ve dolar endeksindeki yükselişe paralel gevşeme süreci içine girdiğini görüyoruz. Grafikleri incelediğimizde momentum kaybının sürdüğü görülüyor. Önümüzdeki dönem Altının yönünü belirlemek için gözümüz Covid-19 varyantlarında ve ABD’nin varlık alımlarını azaltma işlemlerinde olacak. Grafikte de görüldüğü üzere orta vadeli düşüş trendi içeresinde. Grafiklere göre destek seviyesi 1756-1743$ direnç seviyesi ise 1829-1847$ seviyelerinde.

BİST100: Temmuz ayının son haftasından başlayarak bu haftaya kadar süren yükselişin kısa vadeli bir geri çekilmesi yaşanacak gibi. Bu geri çekilmenin destek noktası 1409 seviyesi. Bu seviye test edilir ve endeks destekten dönerse tekrar 1470 seviyelerine yönelebilir.

GÜMÜŞ: Gümüş yaklaşık bir yıldır 21-30$ bandı içinde hareket etti. Son dönemde ise 22-26$ bandı içinde hareket ediyor. Teknik analize göre orta ve uzun vadeli bir yön maalesef yok. Hareket ancak yukarıda bahsettiğimiz bantlar kırıldıktan sonra gerçekleşecektir. Haftalık analize göre destek seviyeleri: 23,06-22,90$ Direnç seviyeleri: 24,90-26$.

DOLAR/TL: Cari açığın ve dolar endeksinin düşüyor olması ile İMF’den gelen covid yardımının kasaya girmesi ile gevşek bir görünüm sergileyen dolar/TL, MB Başkanının faizleri düşürebiliriz sinyali ile tekrardan bir tepkisel yukarı hareket gerçekleştirdi. Haftalık baktığımızda 8,50 seviyesi çok önemli. Bu seviyenin üzerine çıkılırsa 8,70 test edilebilir. Fakat bu hafta yaşananlar artık Dolar/TL’nin 8,30’un altında işlem görmesinin çok zor olduğunu bize gösteriyor. Kurdaki hareketliliği önümüzdeki hafta yapılacak PPK toplantısın da çıkacak karar belirleyecektir.

 EURO/TL: Haftalık bazda grafiklere baktığımızda paritenin de etkisi ile birlikte Dolar/TL den daha iyi performans gösterebilir. 10,02 ve 10,20 direnç 9,80 destek seviyeleri.

BITCOİN: Hafta ii hareketleri 10,000$ gibi yüksek değerde oldu. Bunun ABD’den gelen haberlerle ilintili olduğunu söyleyebiliriz. Grafiklere baktığımızda ise sert yükselişin bir geri çekilmesi gibi de değerlendirebiliriz. Önümüzdeki günlerde tekrar bu hafta içinde gördüğü en yüksekleri görmek isteyecektir. Önemli olan bu seviyeleri geçebilecek gücünün olup olmadığı. Grafikler de hem momentum hem de RSI göstergelerinin bu seviyeleri geçebilecek gücü olmadığını gösteriyor

Destekler:44000-40000 Dirençler 53000-57000$

ETHEREUM: Yukarıda Bitcoin ile ilgili bahsettiğimiz her şey Eth/usd içinde geçerli. Grafiklerde bir çift tepe oluşumu gözleniyor. Yeni pozisyon açacakların tepe seviyelerinin geçilmesini beklemelerini öneririz. Momentumun zayıf olduğunu bu coin içinde söyleyebiliriz.

Destekler: 3100-2700 Dirençler 3800-4350$

Not: Grafikler görselleri haftalık fiyat hareketlerini göstermektedir.8 Haftalık Mindfulness Programı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00’de başlıyor!

Stres Nöroendokrin Sistem ile alakalı. Stres onu o stresi yönetiyor!

Stresinizi yöneterek hazzı arttırabilir, refah seviyenizi yükseltebilir, kazanan olabilirsiniz 🏆

Yaşadığımız dışsal zararlı etkilerden uzak kalarak, netleşerek aksiyon alabilmek için, kazanan olabilmek için, 8 haftalık bir program açıyoruz.

Büyük üniversitelerde yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; uygulanan mindfulness pratikleri, beynin duygu kontrolü ve stres seviyesiyle ilgili bölümlerinin yapısını değiştiriyor. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri cevher yoğunluğunu arttırıyor.

Kalıp ve korkulardan kurtularak yol alabilmek isteyenler için,

Mindfulness meditasyonu, bedeni hissetme becerisini geliştiriyor, duygu ve düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılmasını sağlarken maddi kazançları beraberinde getiriyor.

8 haftalık Mindfulness programı kişiye temel nefes farkındalığı meditasyonu öğretmenin yanı sıra öğrenmesi ve uygulaması kolay olan diğer mindfulness pratiklerini de sunar.

Bu 8 haftanın ardından kişi kendi kendine pratik yapmak için gerekli beceriye ve motivasyona sahip olacaktır.

Başvuru; 0532 651 96 88 finansalastroloji@gmail.com

This will close in 0 seconds