09 Haziran 2021

09 Haziran 2021

ALTIN: Yaklaşık altı haftalık yükselişin bir dinlenmesini yapıyor. Orta vadeli düşüş trendini kırdı ve artık ana hedefi 2150$ fakat bunun gerçekleşmesi için düşüş kanalının içine girmemesi ve dinlenmeyi yaptıktan sonra tekrardan 1900$ seviyelerinin üzerinde kalıcı olması gerekiyor. Düşüş kanalı için ise kritik seviye 1849 seviyeleri. Bu seviyenin altında kalmadıkça pozisyonları korumak gerekiyor.

 BİST100: Siyasetin gölgesinde ve ekonomik gelişmelerin olumsuz etkisiyle yurtdışı piyasalardaki yükselişe ayak uyduramayan borsamızda son haftalarda yabancı satışının kesilmesi ve küçük de olsa yabancı alımlarının gelmesi endeksi 1465 seviyelerine taşıyacak gibi. Fakat bu seviyeleri daha yukarı taşıyacak bir hikayemiz bulunmuyor maalesef. 1445 üzerinde kaldığımız sürece yükseliş trendi sürecektir fakat bu seviyenin altında kalması moralleri bozacaktır. 1395 seviyesi de kısa vadeli traderların ellerini boşaltacağı seviye olacaktır.

 GÜMÜŞ: Kısa vadeli göstergelerde bir bozulma görülse de hala orta-uzun vadede bir bozulma yok. Kalıcı bozulma ve stoploss seviyesi 25.70$ seviyesinin altında kalıcı olması durumunda gerçekleşir. Kısa vadede 27.31 ve 26.95$ seviyelerinde güçlü destekler bulunuyor. Orta vadeli yükseliş trendinin başlaması için 30$’ın üzerinde hareket görmeye başlaması gerekir. Kısa vadede ise 28.22 ve 28.83 seviyeleri direnç olarak çalışacaktır.

 DOLAR/TL: Son günlerde yükselişler ve düşüler de dar bir bant da gerçekleşmekte. Kısa vadeli göstergeler 8.52 ve 8.34 seviyelerine geri çekilme sinyalleri veriyor. Olası bu seviyelerin görülmesi durumunda yeni alıcıların gelmesi beklenir çünkü ana trend yukarı yönlü.

 EURO/TL: Kısa vade de göstergeler zayıflık sinyali üretiyor. Bu durum da10.20 ve 9.95 seviyelerine geri çekilme söz konusu olabilir. Dolar/TL de belirttiğimizi burada tekrarlamak gerek. Ana trendin yukarı olması nedeniyle bu geri çekilmeler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

BITCOİN: Artık orta vadeli düşüş trendi içerisinde ve geri çekilişin 29000$ seviyelerine olabileceğini söyleyebiliriz. Bu seviye önemli. Bu seviyenin kırılması durumunda çok daha sert satışlar gelebilir. Tekrar yükseliş trendine başlayabilmesi için 40000$ seviyesinin üzerine yerleşmesi gerekiyor.

ETHEREUM: Kripto paralarda yaşanan satışların moralleri bozduğu ve yatırımcıların daha ürkek davrandığını grafiklerde görebiliyoruz. Önümüzdeki günler ilginç olacaktır. Çünkü sıkışan bir grafik söz konusu. Eğer 2900 seviyeleri geçilirse kazançlı bir hareket başlar ve 3585$ seviyelerine yönelme olabilir. Fakat 2185$ seviyesi aşağı yönlü kırılırsa 1740 seviyelerini tekrar görmemiz olası.

BAKIR: Kısa vadeli düşüş trendinde bir sıkışma görülüyor. Eğer bu bir dinlenme ise 4.63$’ın geçilmesiyle sert yükselişler görebiliriz ve Mayıs ayında görülen 4.88 seviyesi yeniden denenebilir. Fakat 4.46 seviyenin kırılması durumunda tren bozulacaktır ve orta vadeli düşüş başlayacaktır.

PLATİN: Grafiğini incelediğimizde 2020 yılında başladığı yükseliş trendini sonlandırmış olduğunu görüyoruz ve yaklaşık üç ay kadar yatay-düşüş bir fiyat izleyecek gibi görünüyor. Tekrar yükseliş kanalına girmesi için 1224$ seviyesinin üzerinde kalıcı olması beklenmeli. Geri çekiliş noktaları: 1110-1025$.

PETROL: Artık 65-70$ bandı kırılmış duruyor ve hedef 77$. Birkaç hafta 70-77 aralığında hareket etmesi beklenmeli.8 Haftalık Mindfulness Programı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00’de başlıyor!

Stres Nöroendokrin Sistem ile alakalı. Stres onu o stresi yönetiyor!

Stresinizi yöneterek hazzı arttırabilir, refah seviyenizi yükseltebilir, kazanan olabilirsiniz 🏆

Yaşadığımız dışsal zararlı etkilerden uzak kalarak, netleşerek aksiyon alabilmek için, kazanan olabilmek için, 8 haftalık bir program açıyoruz.

Büyük üniversitelerde yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; uygulanan mindfulness pratikleri, beynin duygu kontrolü ve stres seviyesiyle ilgili bölümlerinin yapısını değiştiriyor. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri cevher yoğunluğunu arttırıyor.

Kalıp ve korkulardan kurtularak yol alabilmek isteyenler için,

Mindfulness meditasyonu, bedeni hissetme becerisini geliştiriyor, duygu ve düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılmasını sağlarken maddi kazançları beraberinde getiriyor.

8 haftalık Mindfulness programı kişiye temel nefes farkındalığı meditasyonu öğretmenin yanı sıra öğrenmesi ve uygulaması kolay olan diğer mindfulness pratiklerini de sunar.

Bu 8 haftanın ardından kişi kendi kendine pratik yapmak için gerekli beceriye ve motivasyona sahip olacaktır.

Başvuru; 0532 651 96 88 finansalastroloji@gmail.com

This will close in 0 seconds