Kendinizde bu gücü görüyor musunuz?

17/05/2020

Dünyanin ay ile günesin arasina girmesi esnasinda gerçeklesen ay tutulmasinin,

Ay Tanrisina karsi yapilan bir saldiri nedeniyle meydana geldigi düsünülürmüs.

Mezopotamya uygarligini günümüze tasiyan tabletler, ay tutulmalarinin o dönemlerde nasil algilandigini bizlere anlatiyor.

20 – 22 numarali tabletlerde yer alan Enuma Anu Enlil göksel kehanet serilerindeki bir paragraf söyle bir ifade kullaniyor:

“Ay tanrisi Sin hükmünü verdiginde, göklerin ve yerlerin tanrilari insanligin yaptigi her seyi ellerinden almaya karar vermisler”.

Geleneksel basari anlayisi degisiyor, kaliplar yikiliyor, çaga ayak uyduran yoluna devam edecek, uyduramayan ise silinecek, yeni düzene uyum saglayabilmek için önce algi ayarlarimizla biraz oynayalim.

Tanrilarin insanlara iskenceleri belki de artik sona erdi, ancak insanin insana iskenceleri devam ediyor ne yazik ki.

Ay tutulmalarinin sert etkilerini azaltmak için dualar yazilmis Mezopotamya’da, 16 numarali tablet ise dogrudan Ay Tutulmasi Mitleri ile ilgili söyle diyor:

“Boynuzlu firtina seytanlari (Ay Tanrisina saldirdigi iddia edilen), onlar ne kötüdür.

. Acimasiz ruhlariyla göklerde dolasirlar.” Dünyayi sembolize eden “Ku” ve korumayi ifade eden “Ba” birleserek dünyayi bu olumsuz durumdan korumak için “Kuba” adli bir varlik görevlendirilir. Bugün ise, dünya hala kaos içinde. Peki dünyayi kim kurtaracak? Biz mi? Kendimize bir an önce çeki düzen versek iyi olacak. Gelin su tutulma konusuna yakindan bakalim. Ay tutulmasinda, günes tutulmasinda oldugu gibi günes, dünya ve ay ayni hizadadir. Ay, dünyanin gölgesine girerek günesten aldigi isigi kaybeder. Ayin yörünge egikligi sebebiyle bu olay her ay karsimiza çikmaz. Ay dügümleri dedigimiz, ayin dünya etrafindaki yörüngesi ile dünyanin günes etrafindaki yörüngesinin kesistigi noktalara yakin bir dolunay gerçeklesince tutulma meydana gelir. Dolunaylar sonlanmalari temsil eder. Ay tutulmalarinin dolunaydan birkaç kat güçlü oldugu düsünülürse, ay tutulmalarinin daha güçlü sonlanmalara neden olabilecegi görülür. Dolunay haritalari zorlu haritalardir. Dualiter bir gel-git ile hayatimizdaki iyi-kötü, dogru-yanlis ve güzel-çirkin gibi kutuplari zorlarlar. Erkeklerde disil enerjiyi, kadinlarda ise eril enerjiyi açiga çikarirlar. Kadinlar daha büyük bir özgürlesme istegi duyarken, bir erkegin hükmü altinda olmaktan uzaklasma egilimindedirler. Erkekler ise, duygu bedenlerini daha yogun bir etki-tepki alanina sokarlar. Isin içinde ay oldugunda, aklin sinirina gelinmis olabilir, içgüdüsel temalar baskin hale gelir, dürtülerle hareket edilir, akl-i selimle degil. Günes tutulmalarinda, genel anlamda olaylari akil süzgecinden geçirebilirsiniz ancak bunu yapamiyorsaniz, kadersel karmik durumlar devreye girmis demektir. Günümüz astrolojisinde de tipki Mezopotamya astrolojisinde oldugu gibi, ay tutulmalarinin sert etkilere neden oldugu bilinir. Ay tutulmalarinda insanlar kavgaya, çatismaya meyillidir. Belki de bu bizlere kolektif miras olarak atalarimizdan gelmistir. 2020 yili 5 Haziran ay tutulmasi güçlü enerji akimlarina neden olacak, bizlerin bu akimlari nasil karsilayacagimiz bu dönemi nasil yasayacagimizi belirleyecek. Akil ile hareket etmeyi, sakin kalmayi basarirsak, sert olaylardan uzak kalabiliriz, ani dürtüsel hareketlerden kaçinabiliriz. Sonradan pisman olabilecegimiz ve sonrasinda yine kendimizin düzeltmesi gerekecek olan yikimlari gerçeklestirmeyebiliriz. Peki kolay mi bunu basarmak? Yepyeni bir tutulmalar zincirinin ilk hareketi olan 5 Haziran ay tutulmasi, üstüne üstlük 6.6.2020 kapisini da araliyor. Bu günlerde seçimlerimizi gözden geçirmeliyiz, çünkü seçimlerimizin yasamlarimizi uzun bir süre etki altina alacagi kesin, hem de önümüzdeki yaklasik iki yil boyunca. Içimizdeki yanan tutusan atesi, yapici enerjiye çevirmek zorundayiz, içi bos bilgileri ezberden anlatip tatbikatinda zorlananlarin ise sinifta kalacagi bir dönemin içinden geçecegiz. Sonlanmalari mutlu yeni baslangiçlara tasimak ise güç gerektirecek. Kendinizde bu gücü görüyor musunuz?8 Haftalık Mindfulness Programı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00’de başlıyor!

Stres Nöroendokrin Sistem ile alakalı. Stres onu o stresi yönetiyor!

Stresinizi yöneterek hazzı arttırabilir, refah seviyenizi yükseltebilir, kazanan olabilirsiniz 🏆

Yaşadığımız dışsal zararlı etkilerden uzak kalarak, netleşerek aksiyon alabilmek için, kazanan olabilmek için, 8 haftalık bir program açıyoruz.

Büyük üniversitelerde yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; uygulanan mindfulness pratikleri, beynin duygu kontrolü ve stres seviyesiyle ilgili bölümlerinin yapısını değiştiriyor. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri cevher yoğunluğunu arttırıyor.

Kalıp ve korkulardan kurtularak yol alabilmek isteyenler için,

Mindfulness meditasyonu, bedeni hissetme becerisini geliştiriyor, duygu ve düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılmasını sağlarken maddi kazançları beraberinde getiriyor.

8 haftalık Mindfulness programı kişiye temel nefes farkındalığı meditasyonu öğretmenin yanı sıra öğrenmesi ve uygulaması kolay olan diğer mindfulness pratiklerini de sunar.

Bu 8 haftanın ardından kişi kendi kendine pratik yapmak için gerekli beceriye ve motivasyona sahip olacaktır.

Başvuru; 0532 651 96 88 finansalastroloji@gmail.com

This will close in 0 seconds