23 ARALIK 2020

23 ARALIK 2020

ALTIN: Orta vadeli düsüs trendini halen sürdürmeye devam ediyor. Bu trenden çikip yukari trende geçmesi için 1920$ seviyeleri mutlaka kirilmali ve üzerinde kalinmali. Önümüzdeki hafta görsel analize göre altinin 1850-1900$ araliginda hareket etmesi beklenebilir. Eger 1850$ seviyesi asagi yönlü kirilirsa destek olarak karsimiza 1818$ seviyesi çikmaktadir. Ana trendin halen yukari oldugu akillardan çikarilmamalidir.

BIST100: Daha önce astrolojik destekle grafiklerde öngördügümüz 1400 ara direnç seviyesini geçmeye çalisiyoruz. Bu seviyenin geçilmesi durumunda güçlü 1500 direnç seviyesi karsimiza çikiyor ki bizim de ana hedefimiz burasi idi bildiginiz gibi. Endeksin olasi geri çekiliste destek noktasi 1350 seviyeleri olacaktir.

GÜMÜS: Geçen hafta bahsettigimiz 27$ direncine geldikten sonra geri gelerek 24,90$ destek noktasina dogru bir hareket içinde. Bir günde yaptigi sert hareketi yine bir günde geri vermesi halen yeterince güçlenmediginin kaniti ama piyasanin da yükselis esnasinda istekli oldugunun da göstergesi. Orta vadede yükselis trendini koruyacagini ve 27-30$ bandinin içerisine girecegini ancak 27$ seviyesi kirildiktan sonra bu mümkün olabilecegini söyleyebiliriz.

DOLAR/TL: Yarin açiklanmasi beklenen faiz artisi kararinin ne olacagi kisa vadede önem arz edecek. Piyasa beklentisi olan 100-150 baz puanlik artisin güncel Dolar/TL fiyatlarina yansidigini düsünüyorum. Eger faiz artisi gerçeklesemezse ki benim beklentim o yönde, fiyatin 7,80seviyeine gelecegi seklinde. Görsel analize göre 7,63 seviyesi önemli bir destek noktasi. Bu seviyenin altina iner ve kalici olursa orta vadeli hedefi 6,85 seviyelerine dogru ilerler. 7,,63 seviyesinin üzerinde kalmasi durumunda ise orta vadeli hedefi 8,05 seviyesi olacaktir.

AVRO/TL: Önümüzdeki dönem dolar/TL den daha iyi performans bekledigimiz avro da yarin gelecek faiz kararinin etkisi görülecektir.9,27 de güçlü bir destek var buranin kirilmasi durumunda 8,95 hedef destek haline gelir. 9,27 kirilmaz ve hafif yukari hareket baslarsa 9,55 önemli direnç seviyesi olarak gözükmekte. Bu olasiligin daha yüksek oldugunu belirtmeliyiz.

BITCOIN: 20000$ seviyelerinin geçilmesi ile yeni yatirimcilarin ve oyuncularin girmesi varligi 24298 seviyesine kadar tasidi. Çok hizli çikisinin yasanmasindan dolayi biraz geri çekilme yapmasi beklenebilir. Kisa vade de 22300 ve 20000$ destek seviyeleri iken 24298$ direnç seviyesi Bu seviyenin geçilmesi durumunda ise 26500$ seviyelerinde güçlü bir dirençle karsilasabilir.

ETHEREUM : Bitcoinden daha kararsiz görünen bir grafigi var. Kisa vadeli indikatörler varligin bir süre daha geri çekilebilecegini gösteriyor. Bu geri çekilme durumunda destek seviyeleri 578 ve 543$. Tekrardan yükselise geçmesi ve yeni yatirimcilarin katilmasi için geçen hafta gördügü 670$ seviyesini geçmek durumunda. Bu seviyenin geçilmesi durumunda hedef 840$ seviyeleri olacaktir.8 Haftalık Mindfulness Programı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00’de başlıyor!

Stres Nöroendokrin Sistem ile alakalı. Stres onu o stresi yönetiyor!

Stresinizi yöneterek hazzı arttırabilir, refah seviyenizi yükseltebilir, kazanan olabilirsiniz 🏆

Yaşadığımız dışsal zararlı etkilerden uzak kalarak, netleşerek aksiyon alabilmek için, kazanan olabilmek için, 8 haftalık bir program açıyoruz.

Büyük üniversitelerde yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; uygulanan mindfulness pratikleri, beynin duygu kontrolü ve stres seviyesiyle ilgili bölümlerinin yapısını değiştiriyor. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri cevher yoğunluğunu arttırıyor.

Kalıp ve korkulardan kurtularak yol alabilmek isteyenler için,

Mindfulness meditasyonu, bedeni hissetme becerisini geliştiriyor, duygu ve düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılmasını sağlarken maddi kazançları beraberinde getiriyor.

8 haftalık Mindfulness programı kişiye temel nefes farkındalığı meditasyonu öğretmenin yanı sıra öğrenmesi ve uygulaması kolay olan diğer mindfulness pratiklerini de sunar.

Bu 8 haftanın ardından kişi kendi kendine pratik yapmak için gerekli beceriye ve motivasyona sahip olacaktır.

Başvuru; 0532 651 96 88 finansalastroloji@gmail.com

This will close in 0 seconds