16 ARALIK 2020

16 ARALIK 2020

Küresel piyasalarda risk istahinin yil sonu rallisi ile artmasi bütün varliklarda bir yükselis yasanmasina neden oluyor. Yurtiçi piyasalarda ise olumsuz sayilabilecek yaptirimlarin ki astrolojik olarak da teyit ettigimiz gibi, çok yumusak olarak gelmesi riskli varliklarda alimlari getirirken döviz piyasasinda ise satislara yerini birakti. Önümüzdeki hafta yabancilarin 25 Aralik Noel tatiline girecek olmasi ile piyasalarda yatay ve hacimsiz islemler olabilir.  ABD-Çin gerginliginin tekrardan gündeme gelmesi güvenli liman olan Altina da yönelimi arttirmis durumda. Sanirim önümüzdeki günler bu gerginligin ne sekilde gelisecegini ve Altin, gümüs gibi varliklara nasil etki edecegini konusacagiz.
 
 
ALTIN: Kisa vadede 1855$ üzerinde kalmasi durumunda 1875$ geçen hafta gördügü en yüksegi deneyecektir. Bu seviyenin kirilmasi durumunda 1930$ seviyeleri karsimizda güçlü bir direnç seviyesi olarak durmakta. Destekler ise 1830 ve 1818$ seviyelerinde.
BIST100: Daha önce astrolojik destekle grafiklerde öngördügümüz 1400 ara direnç seviyesini geçmeye çalisiyoruz. Bu seviyenin geçilmesi durumunda güçlü 1500 direnç seviyesi karsimiza çikiyor ki bizim de ana hedefimiz burasi idi bildiginiz gibi. Endeksin olasi geri çekiliste destek noktasi 1350 seviyeleri olacaktir.
GÜMÜS: Kisa vadede Gümüsün olusan formasyon nedeniyle ilk önce 25,75$ güçlü kalmaya devam ederse 27$ seviyeleri görebilecegi görülüyor. 20 Aralik itibari ile Jupiter ve Satürn’ün kova burcuna geçecek olmasi artik gümüs’e ciddi destek verecektir. 23,62$ hala güçlü bir destek seviyesi.
DOLAR/TL: Önümüzdeki hafta PPK kurulundan beklenen faiz artisi, dis açikta beklenen gerilemenin etkisi ile dolar/TL’nin üzerindeki baskinin devam edecegi görülüyor. Kisa vadeli destek noktalri:7,74 ve 7,66 Direnç noktalari: 7,92-8,05
AVRO/TL: Paritenin etkisiyle Dolar/TL den daha iyi performans gösteren avro dolar için bahsettigimiz nedenlerden dolayi baski altinda kalmaya devam edebilir. Destek noktalari: 9,45-9,27 direnç noktalari: 9,55-10,20
BITCOIN: Kisa vadeli geri çekilmesini 17500$ da tamamlayan varlik tekrar 20,000$ direnç noktasini geçmek için harekete geçti. Bu seviyenin geçilmesi ile yeni katilimcilarinda alima geçmesini ve 37000$ hedefine dogru yola çikmasi beklenmelidir. Önümüzdeki günlerde de 20,000 seviyesinin geçilememesi durumunda satislarin hizlanabilecegini beklemek gerekmektedir.
ETHEREUM : 560$’in üzerinde kalmasi durumunda 625$ seviyesine hareket görebiliriz. Grafiklerdeki hareketin yukari dogru çok istekli göremiyoruz.
PLATIN: 1025$ üzerinde kalmayi basararak son zamanlarda yaptigi hizli yükselisin dinlenmesini gerçeklestiriyor. Bu seviyelerde bir düre daha kaldiktan sonra 1186 hedefine hareket edebilir.  1025$ seviyesinin altina sarkmasi durumunda ise 971$ seviyesi önemli destek noktasi olarak karsimiza çikacaktir.
BAKIR: Son günlerde yükselis hizini kesmeye basladi ve yataya dönme istegi gösteriyor grafikler. Hala hedefimiz 3,77 seviyesinde. Fakat  bu sekilde bir görünüm devam ederse 3,51 ve 3,45 seviyelerine geri çekilmesi sürpriz olmaz.
PETROL: Asinin devreye girmesi ile ekonomilerdeki iyilesmeni artacak beklentisi Petrol’ü yavas da olsa yukari iteliyor. Jupiter’in burç degistirecek olmasi. 50$’in üzerinde kaldikça  56$ hedef seviyesi olacaktir.8 Haftalık Mindfulness Programı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00’de başlıyor!

Stres Nöroendokrin Sistem ile alakalı. Stres onu o stresi yönetiyor!

Stresinizi yöneterek hazzı arttırabilir, refah seviyenizi yükseltebilir, kazanan olabilirsiniz 🏆

Yaşadığımız dışsal zararlı etkilerden uzak kalarak, netleşerek aksiyon alabilmek için, kazanan olabilmek için, 8 haftalık bir program açıyoruz.

Büyük üniversitelerde yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; uygulanan mindfulness pratikleri, beynin duygu kontrolü ve stres seviyesiyle ilgili bölümlerinin yapısını değiştiriyor. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri cevher yoğunluğunu arttırıyor.

Kalıp ve korkulardan kurtularak yol alabilmek isteyenler için,

Mindfulness meditasyonu, bedeni hissetme becerisini geliştiriyor, duygu ve düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılmasını sağlarken maddi kazançları beraberinde getiriyor.

8 haftalık Mindfulness programı kişiye temel nefes farkındalığı meditasyonu öğretmenin yanı sıra öğrenmesi ve uygulaması kolay olan diğer mindfulness pratiklerini de sunar.

Bu 8 haftanın ardından kişi kendi kendine pratik yapmak için gerekli beceriye ve motivasyona sahip olacaktır.

Başvuru; 0532 651 96 88 finansalastroloji@gmail.com

This will close in 0 seconds